Potřebujete narychlo zobrazit nějakou zablokovanou stránku a nenapadne Vás nic lepšího než sáhnout po VPN zdarma? Nebo se chcete dlouhodobě chránit a v Google Play vidíte desítky VPN zdarma, které mají krásná loga a vysoká hodnocení? Rádi bychom Vás varovali. VPN zdarma nikdy nepoužívejte.

U VPN zdarma nemusí být Vaše data v bezpečí

Pokud je nějaký digitální produkt zdarma, pak jste produktem Vy. Standardně digitální produkty vydělávají na reklamách, ale může Vám VPNka vyhazovat reklamy a z nich žít? Pravděpodobně ne. Proto se tyto VPN zdarma živí sbíráním Vašich dat, která prodávají. Jedná se o anonymizovaná data toho, co jste navštívili a různé firmy mají s těmito daty různé cíle např. sledovat trendy nebo predikovat ceny akcií na burze.

Nestalo se však jednou, že bylo ukradeno z nasbíraných dat od VPN více citlivých věcí jako jsou například hesla do všech služeb, kam jste se přihlašovali. A toto je zásadní problém. Nejen, že mohou vznikat podvodné projekty, které budou Vaše hesla vyloženě sbírat, ale i poctivému poskytovateli VPN, který nemá moc peněz na zabezpečení, mohou hackeři ukrást všechna vaše data.

Pokud se chcete bezpečně pohybovat na internetu, tak raději nepoužívejte žádnou VPN než VPN zdarma.

V případě, že potřebujete VPN jen na nějakou jednorázovou záležitost, tak si lze objednat VPN tarif pouze na 1 měsíc do 10 dolarů. A to není tolik peněz za to, že budete skutečně v bezpečí nebo ano? Podívejte se naše srovnání VPN.