by

Proč nepoužívat VPN zdarma?

Chcete se vyhnout placení za VPN a proto hledáte VPN zdarma? Rád bych vás varoval, ať to neděláte. Používání VPN zdarma může být větší riziko než VPN vůbec nemít.

VPN zdarma - free

VPN zdarma (free) je všude!

Najít VPN zdarma není nic složitého. Stačí použít vyhledávač a naťukat tam klíčová slova VPN free nebo VPN zdarma.

Světově nejznámější a nejpoužívanější VPN zdarma je Hola, proč nepoužívat Hola si přečtěte v článku Hola! – Nejpoužívanější VPN zdarma.

Základní otázka: Kde berou VPN zdarma peníze na provoz?

Provozovat vlastní VPN je poměrně nákladná záležitost, pokud ji chcete zdarma poskytovat tisícům či dokonce milionům lidí, pak jsou náklady na každodenní provoz astronomické.

VPN zdarma berou peníze na provoz nejčastěji tím, že pronajímají vaši IP adresu jiným osobám. Což s sebou nese spoustu rizik jako například, že někdo na vaši adresu bude vykonávat nějakou ilegální činnost. Náklady snižují tím, že uživatelům půjčují IP adresy mezi s sebou, takže vaši adresu může používat i někdo, kdo není prémiovým uživatelem – prakticky ji může používat kdokoliv, aniž byste o tom věděli.

Trochu lepším způsobem je, že vás zaspamují reklamou. O tento způsob se snaží společnost Betternet, která se řadí mezi ty serioznější služby zdarma. I přesto nemá takovou úroveň zabezpečení jako placené služby z nejlepších VPN na světě.

Můžete si povšimnout, že téměř u žádné VPN zdarma nenajdete základní požadavek a tím je “no logs”, tedy že o vás neukládají vůbec žádné informace. VPN zdarma zpravidla informace o vás ukládají, mohou je použít na různé účely a některé je možná i prodávají dalším stranám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *