1. Bezpečnost

Samotné používání VPN pro 100% bezpečnost na internetu nestačí. Avšak kvalitní VPN míru Vaší ochrany rapidně zvýší. Když se např. připojujete v kavárnách nebo restauracích na nezabezpečné wi-fi sítě, pak je VPN téměř nutností.

2. Anonymita

Ani přes VPN nezískáte 100% anonymitu, jak někteří prodejci VPN služeb hlásají. Současně ale platí, že pro většinu běžných služeb se stáváte více anonymní. Díky VPN můžete změnit svou polohu a tím mystifikovat, že jste někdo jiný někde jinde.

Poskytovatelé internetového připojení vidí všechny adresy, které na internetu navštívíte. Díky VPN uvidí jen zašifrované kódy. Předcházíte tedy tomu, že by tato Vaše data byla nadále prodávána či předávána.

3. Výhodnější služby

Díky možnosti změnit virtuální lokaci můžete využívat výhodnější služby. Například se můžete na americkém Netflixu dívat na seriály a filmy, který český Netflix nenabízí. Nebo můžete získat Spotify za filipínskou cenu.

Díky VPN se můžete snadno zbavit různých cenových diskriminací, které pro vás připravili třeba prodejci letenek. Pokud lze letenky koupit jen z určité země, díky VPN můžete provést nákup taky.

4. Přístup k blokovaným webovým stránkám

Díky VPN se Vám otevírá celý internet. Kvůli GDPR mnoho amerických webových stránek zablokovalo přístup Evropanům. Díky VPN můžete tyto stránky navštívit.

5. Obcházení cenzury

Pokud chcete používat Google nebo Facebook v Číně, pak potřebujete nutně VPN. Některé země mají silnou cenzuru internetu, s VPN získáváte svobodu vidět celý internet.

Shrnutí

Většina uživatelů si pořizuje VPN pro větší bezpečnost a anonymitu. Stále více firem a států se snaží sledovat Vaše chování na internetu a díky VPN jim můžete toto sledování udělat mnohem složitější. Bezpečnost na internetu je stále větší otázkou a možná bude v blízké době návštěva internetu s VPN standardem jako prevence před hackerskými útoky.

Kromě bezpečnosti a anonymity můžete získat v některých zemích vyšší míru svobody a zbavit se lokální cenzury. V neposlední řadě můžete díky VPN využívat řadu speciálních nabídek, které nejsou dostupné pro zemi, kde se momentálně nacházíte např. levnější letenky nebo online služby.

V sekci srovnání VPN si vyberete nejlepší VPN přímo pro vaše potřeby.