Nejdůležitější věc, kterou musí VPN poskytovatel slíbit, že o vás nebude shromažďovat vůbec žádná data. Tomuto pravidlu se obecně říká no logs rule. Všechno ostatní jako jsou bezpečnostní protokoly je až druhořadé, pokud o vás společnost sbírá data.

Pravidlo

Naše redakce zásadně vybírá VPN společnosti, o kterých si je jista, že pravidlo no logs respektují. Naopak vás důrazně varujeme před společnostmi, které toto pravidlo nerespektují a nebo dokonce data o vás prodávají třetím stranám.

Týká se to pouze VPN zdarma?

VPN si kupujeme pro větší bezpečnost a anonymitu na internetu. Většina VPN zdarma z prodeje dat o vás financuje svůj provoz, z něčeho svůj nákladný provoz financovat musí. Je potřeba si však dávat pozor i na placené VPN a známé značky jako je například HideMyAss, která si data o vás ukládá pro případné bezpečnostní složky.

Nesbírají data, nesledují vás, ale zakazují torrenty?

Nejlépe tedy vybírat společnosti, které vás v ničem neomezují a nesbírají o vás žádná data. Je totiž zvláštní, když firma tvrdí, že respektuje pravidlo “no logs”, slibuje, že vás vůbec nijak nesleduje a přesto dá do pravidel například zákaz používání P2P (torrentů). Jak by mohla vědět, jestli používáte torrenty, pokud by vás nesledovala? Takže i na toto je potřeba dávat si velký pozor.

Kterým VPN společnostem lze důvěřovat?

Naše redakce dlouhodobě doporučuje společnosti ExpressVPN, která je jedničkou na trhu a nebo o něco levnější, ale i tak velmi kvalitní firmu, kterou je NordVPN.

Pravidlo o nesbírání dat – Tzv. “No logs”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *