by

Ivacy – Převážně špatné zkušenosti, lepší připlatit jinde

Ivacy
Nabídka od společnosti Ivacy se může na první pohled zdát velice atraktivní. Firmu jsme otestovali, abychom vám mohli poskytnout co nejvíce informací.

Při vyhledávání klíčových slov jako nejlepší vpn nebo the best vpn se občas v Googlu objeví i společnost Ivacy. Naše redakce tuto společnost nedoporučuje, podívejme se proč.

Nízká cena je lákavá

Ivacy nabízí tarif pouze za 1.66 USD za měsíc, čímž cenově drtí konkurenci. Nabízí velmi dobré způsoby šifrování jako top společnosti, respektuje pravidlo “no logs” a umožňuje mít VPN až na 5 zařízeních, což je nadstandard.

Špatná aplikace

Aplikace pro Windows je podprůměrná. Mnoho věcí si musíte nastavovat sami, což v dnešní době není vůbec příjemné. Nejlepší VPN na trhu mají zpravidla řešení jedním kliknutím a pokud máte zájem, tak si můžete věci donastavit.

Windows aplikace ještě není to nejhorší. Když jsem se podíval na Google Play po Android aplikaci, okamžitě mě zarazilo hodnocení uživatelů jen 3 hvězdičky z 5. Následně jsem zjistil proč. Android aplikace neumožňuje některé servery, které jsou pro Windows normálně v nabídce a mezi nimi je i server pro Českou republiku. Pokud potřebujete českou IP adresu na mobilu, pak je pro vás Ivacy zcela nepoužitelné.

7 denní garance vrácení peněz? Lež jako věž

Tak tady pozor! Firma se všude po webu chlubí tím, že máte garanci vrácení peněz. My požádali o peněžní refundaci hned po 2 dnech a začala velká “legrace”. Při použití online chatu byl obchodník tak agresivní, že se asi 10 minut snažil najít všechny důvody, proč bychom měli zůstat a nechtěl o refundaci ani slyšet.

Museli jsme tedy použít emailovou podporu. Ta se snažila asi 5 emailů a až teprve nám sdělila, že jsme VPN přeci jen trochu používali a proteklo skrz VPN nám asi 2 GB dat a tím pádem, už peníze nejdou vrátit. Což je absurdní. Pokud chci VPN otestovat, tak mi samozřejmě musí nějaká data protéct. Nevím, jaké přesně mají obchodní podmínky, ale toto je velká sprostota.

Pro porovnání. Společnost ExpressVPN má 30 denní garanci vrácení peněz. O vrácení peněz jsme požádali až po 2 týdnech, mezitím nám protekly desítky GB dat. Podpora se ani neptala na důvod, okamžitě to dali řešit a do týdne jsme měli peníze zpátky doma. Takhle by měla garance vrácení peněz fungovat.

Pomalá rychlost a výpadky

Pokud jste zvyklí na rychlost internetu, kterou si platíte, tak u Ivacy narazíte. Nejen, že se vám spojení s VPN často přeruší, ale i rychlost není úplně optimální. Jsme toho názoru, že VPN by neměla nijak výrazně zpomalovat rychlost internetu. U této společnosti se to bohužel děje.

Závěrečné doporučení

Pokud hledáte levnou VPN vybírejte pouze z našeho seznamu nejlepších VPN. Je lepší si 1 nebo 2 dolary měsíčně připlatit a mít kvalitní servis než se nervovat se společností, která má špatné služby i špatný support.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *