by

Hola! – Nejpoužívanější VPN zdarma

Světově nejpoužívanější VPN zdarma se jmenuje Hola!. V tomto článku bychom vás rádi varovali před jejím používáním. Doporučujeme také článek Proč nepoužívat VPN zdarma.

Hola! VPN zdarma - free

Proč nepoužívat Hola?

Podrobné informace o tom, proč nepoužívat Hola naleznete na webové stránce adios-hola.org. My si zde vypíšeme jen některé z nich.

Hola je P2P VPN

P2P (peer-to-peer) může znít na první pohled hrozně cool a moderně, ale ve skutečnosti se jedná o to, že jiní lidé používající Hola brouzdají internetem skrze vaše internetové připojení. Vy zase naopak používáte jejich připojení.

Může se však stát, že někdo napojený na vaši IP adresu udělá něco ilegálního a úřady půjdou po vás. Je to jako přidat vaši adresu do TORu.

Hola prodává služby firmám

Na zpřáteleném projektu Luminati si mohou firmy koupit dočasně vaši IP adresu a vystupovat tak místo vás. Hola nekontroluje k jakým účelům to firmy potřebují.

Hola navíc o vás může sbírat anonymizovaná data a ty prodávat dále.

Vlastní průzkum

Nikdy není nad to použít svůj oblíbený vyhledávač a nějaká další fakta si o Hola VPN vyhledat. Velice děsivým faktem bych viděl hodnocení Hola jako doplňku pro Google Chrome. Doplněk používá 8,8 milionů uživatelů a hodnotilo jej 191 tisíc. Nejsmutěnější je celkové hodnocení 5 hvězdiček z 5. To může mnoho uživatelů zmást a o Hola to tak vytvořit falešnou pozitivní představu.

Z tohoto důvodu je někdy lepší použít Quora než-li Google. Konkrétně topic Why is Hola VPN bad? je velice podnětný.

K čemu tedy Hola použít?

V nejlepším případě Hola vůbec nepoužívat. Pokud patříte k lidem, kteří potřebují jen narychlo zdarma VPN, pak se porozhlédněte po nějaké serioznější službě jako je například Betternet. Betternet je sice zdarma a tudíž se mu nedá plně důvěřovat, ale snaží se být co nejvíc transparentní a nám se ze všech VPN zdarma jeví nejseriozněji. Používejte jej ale i tak velice obezřetně a ideálně pouze na veřejných sítích.

Mnohem lepší variantou je vybrat si ze seznamu nejlepších VPN na trhu a za svou bezpečnost trochu zaplatit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *