by

Betternet – Konečně kvalitní VPN zdarma?

Lidé v České republice nejsou stále zvyklí za VPN platit, a proto i přes vysoká rizika vyhledávají služby VPN zdarma. Je společnost Betternet tím kvalitním poskytovatelem zdarma?

Betternet - VPN zdarma - VPN free

Na VPN zdarma jsme vás již varovali ve článku Proč nepoužívat VPN zdarma a v samostatném článku jsme vás varovali konkrétně před společností Hola!. Pojďme se nyní podívat na zoubek společnosti Betternet, která se naší redakci jeví ze všech poskytovatelů VPN zdarma nejseriozněji. Betternet doporučují respektované redakce CNet a Lifehacker. Proč tomu tak je?

K čemu Betternet použít?

Na webu se dočtete 3 body. 1) Otevřete každou webovou stránku, 2) Soukromí a bezpečnost, 3) Sledování televize a poslech hudby odkudkoliv.

Realita je taková, že každou stránku neotevřete, pokud si nezaplatíte premium a nebudete moci využívat IP adresy z více států. Soukromí a bezpečnost nemůže být vždy sto procentní u služby, která je poskytována zdarma. A sledování televize s poslechem hudby souvisí opět s tím omezením IP adres.

My Betternet doporučujeme pokud si chcete zkusit, jak taková VPN vypadá a jaké to s ní je na internetu. Na dlouhodobé užívání máme seznam ověřených poskytovatelů VPN.

Výhody Betternet

Betternet je kompletně zdarma a dokonce není potřeba žádná registrace. Pouze stáhnete aplikaci a můžete fungovat. Můžete si počíst stránku How we make money, abyste si udělali představu, kde taková služba bere peníze. Pochopitelně je to prodej premium služeb a zobrazování reklam. Což je narozdíl od Hola, která vás vyloženě prodává o dost lepší.

Nevýhody Betternet

Zdarma můžete používat IP pouze z 1 země a tou je UK. Pokud chcete přepnout na jinou IP adresu, tak už musíte zaplatit premium členství. Pokud uvažujete o premium členství, pak si raději vyberte z našeho seznamu nejlepších VPN na trhu.

Betternet je velice pomalý a pokud ho chcete používat na sledování přímého televizního přenosu, pak se vám bude hrozně sekat.

Rizika spojená s Betternet

Dříve ve statistikách Betternet reálně ukazoval jaké má náklady a kolik mu vydělává prodej služeb a reklam. Nyní už na webu nic takového nenajdeme a tím mu rozhodně klesla transparentnost. V podmínkách užívání firma píše, že o vás nesbírá žádná data, ale jak moc se dá důvěřovat něčemu, co je poskytováno zdarma? Proto doporučujeme být obezřetní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *