Avast SecureLine VPN

Jaká je VPN od Avastu a proč jí nemáme uvedenou mezi 3 nejlepšími VPN na trhu?

VPN od Avastu je rychlá a spolehlivá. Je vidět, že za ní stojí silná technologická společnost, která je známá kvalitou svých služeb.

Vnímáme s touto VPN však 2 zásadní problémy:

Avast VPN o vás sbírá data tzv. logs

VPN si pořizujeme, abychom získali větší anonymitu a bezpečnost. VPN od Avastu však patří mezi ty poskytovatele VPN, kteří o vás sbírají data a teoreticky jsou schopni je předat nějakým úřadům např. třeba zahraničním, které budou mít podezření, že obcházíte místní cenzuru. Z takového důvodu si VPN nepořizujeme. Vždy se dívejte na to, aby se Váš poskytovatel VPN zavazoval k tomu, že o Vás nebude sbírat vůbec žádná data.

Neumí skrýt Vaši polohu dostatečně

Služby jako Netflix poznají, že používáte VPN od Avastu a nemůžete se tedy vydávat za Američana, který by chtěl americký Netflix. To samé platí v Číně, kdy VPN od Avastu není dostatečně silná na to, aby obelhala místní systém cenzury.

Máme alternativu

Naštěstí na trhu existují služby jako ExpressVPN, NordVPN nebo PureVPN, kteří dokáží skrýt Vaši polohu aniž by to stát nebo firma, kvůli kterým to děláte, poznali. Navíc tyto firmy o Vás nesbírají žádná data a tudíž nemají co někomu předávat nebo dokonce prodávat, tak jako to dělají běžné VPN zdarma.

Leave a Reply